Čo je Crossfit?

Čo je CrossFit?

CrossFit možno definovať ako silový a kondičný systém, ktorý podporuje fyzickú kondíciu. Systém kombinuje širokú škálu cvičení, aby sa zabezpečilo, že sa dosiahne celková kondícia, zaisťujúca rovnováhu v tele. Toto je dosiahnuté vďaka kombinácii tréningu s:

Vzpieranie alebo silový tréning
Šprint
Gymnastika

CrossFit je hlavný systém používaný vo viac ako 2000 telocvičniach po celom svete. To je jedným z dôvodov, prečo si získal takú pozornosť. Vďaka tomu je CrossFit používaný u profesionálov v štátnej správe, ako je polícia, hasiči a vojaci.

O výhodách CrossFitu

Nejedná sa o nové revolučné cvičenie. Tento spôsob cvičenia, úpravy hmotnosti a zlepšenie kondície bol v praxi už nejakú dobu. Napriek tomu táto forma cvičenia predsa poskytuje najviac výsledkov v čo najkratšom čase.

Tí, ktorí sú proti CrossFitu Vám budú tvrdiť, že je to cvičenie kde sa kladie dôraz na rýchlosť a hmotnosť namiesto techniky. Aj keď je pravda, že sa môžete oveľa ľahšie zraniť , ak nepoužívate správnu techniku, rovnako ľahko sa môžete poraniť pri akomkoľvek inom tréningu.

Odborníci sa domnievajú, že je nedostatok školení a chýba pochopenie pre nových športovcov , ktorí chcú zapadnúť do CrossFit systému.

Je CrossFit prínos alebo módny výstrelok?

 
Je to vec názoru. Jedná sa o vysoko intenzívny systém cvičení a vzdelávacích programov, ktoré sú zamerané smerom k skúsenejším športovcom.
Je pochopiteľné, prečo toľko ľudí myslí, že tento systém je módny výstrelok, ale odhliadnuc od toho,
každodenne nás športovci po celom svete presviedčajú o tom, že Crossfit tu má svoje miesto čoraz viac.