Deti a crossfit

Crossfit je tréningová metóda s vysokou intenzitou, ktorá niekedy tlačí dospelých za hranice svojích možností. Ale je vhodný aj pre deti?

kids

Crossfit pre deti a mládež je cvičenie, ktoré v sebe spája aspekty z gymnastiky, vzpierania a cvičenie s vlastnou hmotnosťou. Spôsob tréningu je vždy prispôsobený pre vekové kategórie a schopností menších účastníkov.
Prínosy pre deti a mládež, prečo robiť crossfit je už len to, že “dostane ich zadky z gauča,”
Detstvo je ideálny čas ako ovplyvniť správne motorické a pohybové schopnosti. Ak sa už rodičia rozhodnú, že nechajú svoje deti vyskúšať crossfit, mali by zvážiť, či je ich dieťa už natoľko staré aby počúvalo pokyny trénera a sústredilo sa na tréning.

Ak deti nedostávajú dobré pokyny, najmä pokiaľ ide o silový tréning, môžu sa vyvinúť bolesti svalov alebo zranenie spôsobené silovým tréningom.To môže spôsobiť, že sa deti budú do budúcna vyhýbať cvičeniu so záťažou.

crossfit_stkilda_kids_01
Fit deti

Už v roku 2015 bolo umožnené deťom vo veku 14 rokov súťažiť na Crossfit Games. Počas nich, mladí športovci vykonávajú rovnaké cvičenia ako dospelý , s drobnými zmenami, ako napríklad vo výške hmotnosti alebo počtu opakovaní.
Na tému deti a zranenia pri crossfite, sú zistenia málo známe, pretože tu nebol žiadny publikovaný výskum na túto tému. Ale fitness odborníci oslovení Live Science k tomuto článku sa dohodli, že bezpečnosť detí zapojených do crossfitu závisí do istej miery na vedomostiach a dohľadom inštruktorov programu.

crossfitkids

Crossfit môže byť zábavná aktivita pre deti a mládež, ktorá im ponúka veľa možností.Cvičenie môže byť organizované ako prekážková dráha alebo hry, čo je príjemnejšie a udrží deti aktívne po dlhšiu dobu.

Nedostatok telesnej aktivity je veľkým problémom skoro všade. Deti trávia viac času pri počítači a televíznych obrazovkách. Ak je crossfit spôsob ako ich dostať k pohybu, poďme ich povzbudiť aby to vyskúšali.

Nakoniec, cieľom je dostať deti k aktivite.