King of Crossfit

Toto je on. Muž, ktorý to celé začal. Bývalý gymnasta a osobný tréner.
Greg Glassman je tvorca najväčšieho fitness fenoménu na svete s názvom “crossfit.” Je to cvičebný program, ktorý je nepredvídateľný, nekompromisný a surový … veľmi podobný človeku, ktorý ho vytvoril…

CrossFit-Inc-Magazine-hires-2-1725x810_27256
Greg Glassman a Lauren Jena založil CrossFit, Inc. v roku 2000. Spoločnosť bola koncipovaná o niekoľko rokov skôr, v roku 1996, ako Cross-Fit. Pôvodná crossfit telocvičňa je v Santa Cruz v Kalifornii.

Za menej ako dvadsať rokov, crossfit zakladateľ Greg Glassman vybudoval to, čo je pravdepodobne najúspešnejšia fitness komunita vôbec. Nielenže  vytvoril najväčšiu fitness komunitu v histórii, crossfit je tiež inovovaný ako nový šport.
V minulom roku viac ako 273.000 športovcov súťažilo o šancu podieľať sa na crossfit hrách. Tam sú prihlásené niektoré z 12.000 CrossFit “Boxov” z celého sveta.

crossfit games

Takýto úspech v čase kratšom ako dvadsať rokov vyvoláva otázku, “prečo?”. Všetci fitnes nadšenci zaraďujú crossfit do powerliftingu a gymnastiky,teda nič nové ani obzvlášť inovatívne. Napriek tomu vo fitness priemysle zostáva jedinečný svojou úspešnosťou.
Ak chcete odomknúť tajomstvo úspechu crossfitu, netreba hľadať nič iné ako Glassmana. Tak ako by bez Steva Jobsa nebol Apple,tak by bez Glassmana nebol crossfit.

 

 

CrossFit Games
“CrossFit hry” sú organizované každé leto od roku 2007. Športovci na hrách súťažia niekedy aj v prekvapivých prvkoch, ktoré nie sú súčasťou typického crossfit režimu. Minulé ročníky zahŕňali veľa plávania alebo lezenie po dierovanej stene.
Tieto hry sú štylizované ako miesto pre určenie “Fittest na Zemi”, kde súťažiaci musia byť “pripravený na všetko.

crossbefit games