Najčastejšie chyby pri tréningu brucha

Tu máme niekoľko najčastejších chýb pri tréningu brucha

1) zanedbávame CVIKY zapájajúce TELESNE JADRO
Pre posilnenie brušného svalstva je vhodné zaraďovať komplexné cviky ako mŕtvy ťah, drep a tlaky na ramená, pri ktorých zapájate telesnej jadro (core). Tento bod sa týka najmä žien,ktoré majú tendenciu na komplexné cviky zabúdať a držia sa hesla: “Chcem schudnúť len brucho, tak mi stačí cvičiť len brucho.”

2) CVIČÍTE BRUCHO NA ZAČIATKU TRÉNINGU
Brušné svaly slúžia ako opora chrbtice a pomáhajú stabilizovať telo, ak ich vyčerpáte tréningom už v úvode, nebudú mať dostatok síl plniť svoju funkciu pri cvikoch, ktoré budú nasledovať – ​​napr. Pri drepoch. Pádny dôvod, prečo si precvičovanie brucha nechať až na záver.

3) MYSLÍTE SI, ŽE STAČÍ CVIČIŤ, ALE STRAVE nevenuje veľa POZORNOSTI
Už asi ani nie je tajomstvom, že viditeľnosť brušných svalov súvisí s % telesného tuku. Chcete “six pack”? Stovky
sklápačiek Vás nespasia. Ani milióny. Bez správnej stravy sa hold nezaobídete.

4) MÁTE CELÝ tréning zameraný LEN NA BRUCHO
Nepotrebujete celú hodinu stráviť posilňovaním brucha. Máte za sebou série cvikov ako sú drepy či mŕtve ťahy? Venovať sa brušným svalom 15 minút na konci tréningu bohato postačí.

5) CVIČÍTE BRUCHO KAŽDÝ DEŇ
Rovnako ako ostatné partie, aj brušné svaly potrebujú čas na regeneráciu. Ak sa druhý deň cítite, ako by ste brucho ani necvičili, skúste náročnejšie cviky alebo zvýšte váhy.

6) Sklapovačky stále dookola a NIČ VIAC
Sklapovačky sú jedným z najznámejších posilňovacích cvikov na brucho, rozhodne ale nepatria k najúčinnejším. Namiesto stoviek opakovaní sklápačiek vyskúšajte niečo nové a efektívne – Plank, príťahy kolien vo vise na hrazde alebo sťahovanie kladky s lanom za hlavou v kľaku.

7) DBAJ NA SPRÁVNOSŤ PREVEDENIA CVIKOV NA BRUCHO
Keď sa jedná o techniku ​​drepov, bench pressu alebo mŕtvych ťahov, vždy ju musíte mať vyladenú do bodky, ale čo technika pri cvičení brucha? Nezabúdate na ňu? Pri klasických sklápovačkách je ľahké pohyby rýchlo odfláknuť a cvičenia potom nie je toľko efektívne, aj preto stojí za to robiť ťažšie cviky, pri ktorých sa musíte viac sústrediť na správnosť prevedenia.

8) Zabúdate CVIČIŤ spodnú časť chrbta
Ak chcete mať silný stred tela, nesústreďte sa len na brušné svaly, ale aj na spodnú časť chrbta. Na túto partiu môžete zaradiť cviky ako je mŕtvy ťah, rumunský mŕtvy ťah s jednoručkami alebo hyperextenza.

9) Trénujete brucho zo stále rovnakého UHLA
Brušné svalstvo možno rozdeliť do 3 skupín: predné , bočné a zadné . Pre jeho správny rozvoj využívajte nielen rôzne cviky, ale tiež uhly – inak budú svaly pracovať pri skracovačkách a inak pri úklone do strán či rotácií.